Secțiuni și comisii

FACULTATEA DE AGRICULTURĂ

01.  Agricultură - A4 (Rectorat)

Conf. dr. Florin PĂCURAR
Șef. lucr. dr. Ovidiu MARIAN
Drd. Anca BOGDAN
Drd. Ioana VAIDA
Drd. Viorela PLEȘA
Membrii supleanți:
Asist. dr. Călin TOPAN
drd. Ghețe ALEXANDRU

02.  Protecţia mediului şi dezvoltare sustenabilă – A6 (Rectorat)

Conf. dr. Tania MIHĂIESCU
Șef. lucr. dr. Ioan BRAȘOVEAN
Drd. Adriana OPINCARIU
Drd. Ovidiu ȘTEFAN
Drd. Anca BUNEA
Membrii supleanți:
Șef. lucr. dr. Petru BURDUHOS
Șef. lucr. dr. Loredana SUCIU 

03.  Biologie – Laborator Botanică (Rectorat)

Șef. lucr. dr. Mignon ȘANDOR
Șef. lucr. dr. Andrei STROIE
Drd. Bogdan ONICA
Drd. Ionel DĂRAB
Drd. Alexandru VASII
Membrii supleanți:
Sef. Lucr. dr. Ioana BERINDEAN
Șef. lucr. dr. Adriana MOREA

FACULTATEA DE HORTICULTURĂ

04.  Horticultură – Sala de Consiliu – et 3 (ICHAT)

Prof. dr. Radu SESTRAȘ
Prof. dr. Nastasia POP
Drd. Ioana PLEȘA
Drd. Maria MUNCACIU
Drd. Iulia PRIPON FĂRCAȘ

05.  Peisagistică – Amfiteatrul Albastru (ICHAT)

Conf. dr. Erzsebet BUTA
Șef lucr. dr. arh. Răzvan VASIU
Drd. Timea HITTER
Drd. Orsolya BORSAI
Drd. Tabita LISANDRU

06.  Silvicultură – Amfiteatrul Verde (ICHAT)

Conf. dr. Horia VLASIN
Șef lucr. dr.  Alina Maria TRUŢA
Drd. Iulia Diana GLIGA
Drd. Florin REBREAN
Drd. Adrian FUSTOŞ

07.  Economie şi dezvoltare rurală – Amfiteatrul Regele Ferdinand (Științele Vieții)

Conf. dr. Marioara ILEA
Lect. dr. Marius SABĂU
Msc. Florin GAVRILUȚ
Msc. Ioana Monica TOADER
Msc. Andrei FARCAS
Membru supleant:
Msc. Claudia IANC

08.  Agribusiness – Amfiteatrul Regina Maria (Științele Vieții)

Conf. dr. Diana DUMITRAȘ
Lect. dr. Mihai VALANTIN
Msc. Teodora Iuliana RUS
Msc. Florin BURZO
Msc. Georgiana STAN
Membru supleant:
Drd. Lucian NAȘ

09.  Măsurători terestre şi ştiinţe exacte – P 14 (ICHAT)

Şef  lucr.dr. Jutka DEAK
Şef. lucr.dr. Diana FICIOR
Drd. Maria Olivia MOLDOVAN
Drd. Alexandra GAŞPAR
Drd. Silvia CHIOREAN
Membru supleant:
Cad. did. Asc.  Iulia COROIAN

FACULTATEA DE ZOOTEHNIE ȘI BIOTEHNOLOGII

10.  Secţiunea Zootehnie – A1 (Rectorat)

Sef. Lucr. dr. Simona PAȘCALĂU
Conf. dr. Daniela LADOȘI
Drd. Paul UIUIU
Drd. Bogdan COCAN
Drd. Jeni PERNEȘ
Membru supleant:
Drd. Călin SVERINCIUC

11.  Secţiunea Biotehnologii – Amfiteatrul Roșu (Bibliotecă)

Sef. Lucr. dr. Ileana MICLEA
Sef. Lucr. dr. Ancuţa ROTARU
Drd. Adriana URCAN
Drd. Andreea BARBU
Drd. Sergiu DASCĂL
Membru supleant:
Drd. Andrei LAZĂR

FACULTATEA DE MEDICINĂ VETERINARĂ

12.  Ştiinţe preclinice – Sala SU 1 (Medicină Veterinară)

Sef lucr.dr. Andrei SZAKACS
Sef lucr.dr. Cristian DEZDROBITU
Drd. Iulia CIMPOIEȘ
Drd. Octavia NEGREA
Drd. Alina FĂT

13.  Ştiinţe clinice – Amfiteatrul Albastru (Medicină Veterinară)

Sef. lucr.dr. Cristian POPOVICI
Asis.dr. Mirabela DUMITRACHE
Drd. Razvan CODEA
Drd. Diana BĂRBURAȘ
Drd. Diana OLAH

FACULTATEA DE ȘTIINȚA ȘI TEHNOLOGIA ALIMENTELOR

14.  Ingineria şi tehnologia produselor alimentare – A2 (Rectorat)

Conf. dr. Dorin ŢIBULCĂ
Asistent dr. Zoriţa DIACONEASA
Drd. Georgiana PETRUŢ
Drd. Laura MITRE
Drd. Iulian RUSU
Membru supleant:
 Drd. Suzana BIRIŞ

15.  Controlul şi expertiza produselor alimentare – A5 (Rectorat)

Prof. dr. Andreea STANILĂ
Şef lucr. dr. Anamaria POP
Drd. Cosmina BOGĂTEAN
Drd. Lavinia CĂLINOIU
Drd. Ioana IANOŞ
Membru supleant:
Drd. Adrian VASILIU